Першим і найважливим кроком при вирішенні питання встановлення квартирного теплового лічильника є насамперед визначення можливості його встановлення.

 

На сьогоднішній день така можливість існує лише в будинках нової та відносно нової забудови з горизонтальною схемою розведення системи опалення квартир (мал. 3), або з системою опалення із загальним зворотним трубопроводом (мал. 2).

 

Визначити до якої саме схеми належить ваша система доволі легко. На наведених малюнках зображено основні відмінності цих систем:

 

 

мал. 1 Вертикальна система опалення.

 

мал. 2  Вертикальна система опалення з загальним зворотним трубопроводом.

 

мал. 3 Горизонтальна система опалення.

 

Як видно із малюнків – основною відмінністю вертикальних схем від горизонтальних є по-перше, наявність стояка системи опалення в кожному приміщенні. Іноді його сховано в стінах або за фальшпанелями, але це не так часто і як правило власнику квартири про це відомо. І по-друге, в горизонтальних схемах завжди на вводі системи опалення в квартиру встановлено запірну арматуру. То ж вона може бути або в ревізійній ніші на загальному коридорі, або безпосередньо в квартирі.

 

У будь-якому випадку таку інформацію ви можете отримати в вашій обслуговуючий організації.

 

Отже якщо ви вже знаєте, чи можливо на вашій квартирі встановити лічильник тепла на опалення вам необхідно звернутися з письмовою заявою в ваш ЖЕК та обрати підрядну організацію для виконання певного комплексу робіт.